Фізика… Багато людей вважає її складною, але розуміння фізики, в більшості випадків, залежить від способу її вивчення.
Фізика – фундаментальна природнича наука, завданням якої є вивчення закономірностей Природи. Область пізнання Природи природничими науками невичерпна. Однак потрібна ця наука не тільки вченим, але й усім фахівцям: інженерам, робітникам, конструкторам, лікарям, агрономам тощо, оскільки всі вони у своїй діяльності користуються законами фізики чи фізичними приладами.
Однак зараз ми хочемо показати «фізику» та її застосування дещо по-іншому. Ми пропонуємо Вам вирушити разом із нами і «фізикою» у захоплюючу мандрівку околицями невеликого гірського містечка у підніжжі Карпат на Гуцульщині. Наш маршрут розпочнеться з Косівського ліцею №1 ім. Я. Мудрого, далі ми помилуємось іскристими та грайливими краплинами гірського водоспаду «Гук», потім відвідаємо туристичний комплекс «Байка», піднімемось на вершини гір Острий та Михалкова і знову повернемось до Косівського ліцею №1 імені Ярослава Мудрого.
– А де ж тут фізика? – спитаєте Ви. А «фізика» буде супроводжувати нас протягом усієї мандрівки і надаватиме їй незвичності, дивовижності, цікавості, інтриги та захоплення, зробить її цікавою, розвивальною та дещо навчальною.
НА ЕКСКУРСІЮ З ФІЗИКОЮ
Отож, вирушаємо…
Переміщуючись від Косівського ліцею №1 ім. Я. Мудрого до водоспаду «Гук», ми маємо можливість милуватися красою гірських краєвидів, оскільки містечко Косів з трьох боків оточене гірськими хребтами, а гірська річка Рибниця ділить його навпіл. Водоспад «Гук» («Косівський Гук») – геологічна пам’ятка природи місцевого значення. Він розташований на річці Рибниці, на околиці міста Косова між хребтами Острий та Стіжки.
У місці перетину стійких скельних порід річка утворює кілька мальовничих каскадів, загальною висотою близько 2,5 м. Косівські водоспади, або «гуки», складаються з двох частин: власне «гук» – водоспад і «шум» – та частина річки, куди падає згори вода утворюючи своєрідний «киплячий» котел, вкритий бурхливою білою піною. Шумом також називають пороги, якими збігає вода похилою скелею. Швидкість річкової течії у цих місцях – 0,5-1 м/с.
Косівський гук, як й інші його тутешні родичі, утворився через розмивання м’яких шарів ґрунту (сланців та пісковиків). Біля Косівського гуку можна побачити цікаві геологічні відслонення. У деяких місцях поблизу водоспаду скелі досягають висоти 15 метрів.
Продовження читайте в журналі 3 2021

Оставить комментарий

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.