Журнал feedback Бiологiя » Школа Юного Вченого
ТРОХИ ІСТОРІЇ:
ВІД ДАВНЬОГО ЄГИПТУ ДО НАШИХ ДНІВ
О, неперевершений Дуремар у виконанні актора Володимира Басова з кінофільму «Пригоди Буратіно»! Хто з нас не пам’ятає цього незграбного мисливця за п’явками? Та попри все, цей казковий персонаж таки правий щодо своєї високої оцінки п’явок!
Кожен по-різному ставиться до медичних п’явок: у когось вони викликають страх, навіть відразу, хтось дивиться на них байдуже. Але незаперечним залишається той факт, що для багатьох людей ці маленькі болотні істоти стали справжнім порятунком. Медична п’явка – це дивовижне створіння, здатне на багатобічний корисний вплив на здоров’я людини.
Історія лікування п’явками є дуже древньою. Вперше гірудотерапія знайшла своє застосування в Єгипті, судячи з настінних малюнків, що були виявлені в гробницях фараонів 18 династії (1567-1308 р. до н. е.).

Рослини входять у наше життя з першої миті існування. Спочатку ми дивуємось кожній квіточці, кожному деревцю, але потім це стає для нас звичним і буденним. І часто ми не помічаємо й не розуміємо, що природа є дивовижною в кожному своєму явищі: в зорях на небі, в Сонці, у воді і в землі. У кожній, навіть зовсім маленькій рослинці, травинці, квіточці, у могутньому дереві, в колючому чагарникові, в пишній троянді і в крихітній незабудці…

Якщо говорити мовою підручника, то «… рослини є джерелом більш як десяти тисяч біологічно активних речовин, які діють на організм людини та тварин, зокрема при харчовому вживанні».

Читать запись полностью »

Автор : Альбіна Олбіус

У цієї рослини багато імен: дика маслина, царгородська лоза, царгородський верес, срібне дерево, агнове віття, верба маслянична, маслянка, вірменський фінік, дикий або північний фінік, джидда́ (у центральній Азії) тощо.

Але найбільш розповсюдженими є такі: лоховина, лоховник та найчастіше вживане – лох сріблястий. У сьогоденні слово «лох» часто має образливе забарвлення, оскільки так називають нікчем, які непристосовані до реального життя.

Читать запись полностью »