А. Олбіус. Історії про життя рослин
Рослини входять у наше життя з першої миті існування. Спочатку ми дивуємось кожній квіточці, кожному деревцю, але потім це стає для нас звичним і буденним. І часто ми не помічаємо й не розуміємо, що природа є дивовижною в кожному своєму явищі: в зорях на небі, в Сонці, у воді і в землі. У кожній, навіть зовсім маленькій рослинці, травинці, квіточці, у могутньому дереві, в колючому чагарникові, в пишній троянді і в крихітній незабудці…
Якщо говорити мовою підручника, то «… рослини є джерелом більш як десяти тисяч біологічно активних речовин, які діють на організм людини та тварин, зокрема при харчовому вживанні».
ЧИ ОБРАЖАЮТЬСЯ ВОНИ ЗА ТІ НАЗВИ, ЩО ОТРИМАЛИ ВІД ЛЮДЕЙ?
Автор : Альбіна Олбіус
У цієї рослини багато імен: дика маслина, царгородська лоза, царгородський верес, срібне дерево, агнове віття, верба маслянична, маслянка, вірменський фінік, дикий або північний фінік, джидда́ (у центральній Азії) тощо.
Але найбільш розповсюдженими є такі: лоховина, лоховник та найчастіше вживане – лох сріблястий. У сьогоденні слово «лох» часто має образливе забарвлення, оскільки так називають нікчем, які непристосовані до реального життя.