НАРИСИ СУЧАСНОЇ ГЕОГРАФІЇ

НАРИСИ СУЧАСНОЇ ГЕОГРАФІЇ
Ми пропонуємо нову рубрику журналу, в якій будуть коротко представлені відомості про різні куточки нашої планети.
Їх супроводжуватимуть особисті враження деяких мандрівників, їх власні світлини та розповіді про подорожі.

Гібралтар — британська заморська територія, розташована на вузькому гористому просторі на півдні Піренейського півострова; площа 6,5 км2.

  • Управляється губернатором, якого призначає королева Великобританії.
  • Політичні партії: Соціалістична лейбористська Гібралтару, Лейбористська Гібралтару, Демократична за британський Гібралтар.

Read the rest of this entry »

С. Ю. Білоус. ГОЛЛАНДСЬКІ ПОДОРОЖІ

У Голландії багато титулів – і Водне Королівство, і Дочка Моря, і Країна Моряків, і Королева Тюльпанів, і Країна Каналів, і Країна Вітряків…
У другій половині І тисячоліття до нової ери ці землі заселяли кельти, на початку нової ери (в І – V сторіччі) сюди перемістилися германські племена, при чому франки й сакси переселилися в ІІІ – ІV сторіччях. При Карлі Великому (768 – 814 р.р.) майже всі нідерландські області увійшли до складу Франкської держави, а після його розпаду в 843 р. – до Східно-Франкського королівства. Графство Голландія з’явилося лише наприкінці ХІ сторіччя, а етнічна спільнота голландців зародилася в ХV-ХVІ сторіччі разом із  об’єднанням провінцій  Нідерланди, Зеландія та Утрехт. Після Нідерландської революції  була створена так звана Республіка Семи Об’єднаних Провінцій (в подальшому – Голландія), яка під час війни з Іспанією відстояла свою незалежність. Іспансь-кі загарбники помстилися убивством десяти тисяч громадян міста Антверпен, що призвело до масової еміграції до «Об’єднаних Провінцій» з території Фландрії, окупованих Іспанією. У 1648 р. була підписана мирна угода, в якій визнавалася незалежність Голландії. Після цього в ХVІ столітті розпочався не лише процес національної консолідації голландців, а поступове піднесення промисловості, мистецтва і культури.

Знакомьтесь, ДАЙВИНГ!

Автор: Алексей Вороненко

Нашей планете больше подходит имя Океан, а не Земля. Ведь две трети её поверхности занимает водное пространство, и всего треть – суша. Именно благодаря воде, на нашей планете зародилась жизнь. Именно в океане развились различные формы жизни, и лишь после этого растения и животные начали осваивать континенты. На определённом этапе эволюции у наземных животных обострилась конкуренция за пищу. Некоторые животные, ранее приспособленные для жизни на земле, эволюционировали и опять вернулись в воду. Некоторые из них так изменились, что иногда трудно поверить, что эти животные когда-то обитали на суше. Касатки, киты, дельфины имеют одних предков с лошадьми и коровами.

Read the rest of this entry »